witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Najlepsze ubezpieczenia na życie RANKING 2016

Ocena: 3.13 - liczba głosów 8

Dziękujemy za oddanie głosu

Szeroki wybór ubezpieczeń na życie na polskim rynku ubezpieczeniowym sprawia, że trudno jest dokonać wyboru jednej, konkretnej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, polisy ubezpieczeniowej. Jakie ubezpieczenia na życie okazały się najlepsze pod różnymi względami w kwietniu 2016 roku? Przedstawiamy Ranking ubezpieczeń na życie 2016.

 

 

    Skorzystaj nie tylko z podpowiedzi rankingu

 

 

Niniejszy ranking ubezpieczeń na życie 2016 został sporządzony w kwietniu tego roku i obejmuje zestawienie polis, które obecnie dostępne są na polskim rynku. Punkty dla poszczególnych ofert były przyznawane w kilku kategoriach:

 

 • minimalny i maksymalny wiek ubezpieczonego,
 • czy ubezpieczający może być jednocześnie ubezpieczonym,
 • jaka jest częstotliwość opłacania składki,
 • czy można zmienić częstotliwość opłacania składki,
 • czy można zawiesić składkę,
 • czy można indeksować składkę,
 • czy można inwestować w ramach tej samej polisy w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe,
 • jaki jest okres ubezpieczenia,
 • jaka jest suma ubezpieczenia,
 • w jaki sposób klient może zarządzać polisą,
 • czy można zawrzeć umowy dodatkowe, poszerzając zakres ochrony ubezpieczeniowej.

 

ranking

 

Ranking został opracowany na podstawie serwisu www.rankingubezpieczennazycie.pl.

 Infografika: opracowanie własne

 

 

 

Szczegóły zestawienia

 

 

W kwietniu 2016 roku niekwestionowanym zwycięzcą rankingu została polisa Plan Ochronny z AXA Życie. Minimalna składka ubezpieczeniowa w przypadku tego ubezpieczenia wynosi od 3 zł dziennie. Jest to jedna polisa dla całej rodziny, zapewniająca ubezpieczenie życia, zdrowia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prudential ze swoją ofertą polisy Komfort Życia znalazło się na drugim miejscu w rankingu najlepszych ubezpieczeń na życie 2016. Ochrona życia może być zapewniona już od 40 zł miesięcznie. Ubezpieczony ubezpiecza w ten sposób nie tylko na życie, ale i od poważnych zachorowań. Ochrona obejmuje aż 54 choroby, jak i niezdolność do wykonywania pracy zarobkowej.

 

Ostatnie miejsce na podium w rankingu ubezpieczeń na życie z kwietnia 2016 roku zajęła oferta Aviva Życie - Opiekun VIP. Gwarantuje ona wysokie sumy ubezpieczenia, które pozwolą klientowi w pełni ubezpieczyć się na wypadek choroby, wypadku lub niezdolności do pracy. Poza tym istnieje możliwość ubezpieczenia współmałżonka.

 

Na czwartym miejscu zestawienia znalazła się oferta ubezpieczenia na życie z Allianz Życie, która obejmuje ochroną osoby nawet do 81. roku życia. Minimalna suma ubezpieczenia wynosi 1000 zł. Terminowe ubezpieczenie na życie w Allianz Życie będzie odpowiednim wyborem dla wszystkich osób, które potrzebują zabezpieczenia dodatkowego do kredytu hipotecznego lub chcą zabezpieczyć przyszłość rodziny, z uwagi na posiadane zobowiązania kredytowe.

 

Piąte miejsce w rankingu najlepszych ubezpieczeń na życie 2016 roku zajęła polisa Ochrona+ w Nationale-Nederlanden. Jest to ubezpieczenie dedykowane osobom nawet w wieku 70 lat. Środki wypłacone z takiej polisy będą zwolnione z podatku od zysków kapitałowych i podatku od darowizn i spadku.

 

MetLife z kolenej pozycji oferuje klientom na polskim rynku ubezpieczeniowym polisę Protection, ze składką już od 40 zł miesięcznie. Ubezpieczeni mają możliwość indeksowania sumy ubezpieczenia i zmiany częstotliwości opłacania składki. Zaletą oferty jest też dostęp do polisy przez infolinię Metlife.

 

Bezpieczni Bliscy w Aegon Życie to ubezpieczenie na życie z sumą gwarancyjną do 1 mln zł. Także i w tym przypadku klient ma możliwość indeksacji składki ubezpieczenia i zmiany częstotliwości jej opłacania. Można dołączyć do umowy podstawowej do 10 umów dodatkowych.

 

Z kolei polisa na życie Ochrona Max w PKO Ubezpieczenia daje opcję płatności składki z częstotliwością do wyboru: raz na rok, co pół roku, co kwartał lub co miesiąc. Istnieje możliwość zawarcia umowy bezterminowej.

 

 

 

    Zrób proste porównanie najlepszych produktów

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl