witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Agent ubezpieczeniowy-wady i zalety?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

W dobie Internetu, większość spraw naszego życia codziennego możemy z powodzeniem załatwić za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu wiele rzeczy możemy załatwić, będąc w domu, jak również oszczędzając nasz cenny, prywatny czas. Standardem są zakupy przez Internet, usługi bankowe, jak wiele innych spraw, które w sieci zajmą nam dosłownie krótką chwilę. Żyjemy coraz szybciej, o czym często przypominają nam media, przez co, coraz bardziej cenimy sobie czas wolny. Chcemy go wykorzystać jak najlepiej i nie ma w tym absolutnie nic złego.

 

agent ubezpieczeniowy - wady i zalety

 

Usługi ubezpieczeniowe za pośrednictwem Internetu też stały się normą. Możemy przez Internet zarówno sprawdzić oferty, ich zakres, cenę, lokalizację najbliższej agencji ubezpieczeniowej, jak i wybrać konkretną ofertę. Trochę inaczej wygląda to w przypadku zakupu polisy na życie – tu najlepiej zaufać agentowi ubezpieczeniowemu, który przeprowadzi nas przez skomplikowany dość proces zakupu. Jest to o tyle ważne, że ubezpieczamy rzecz dla nas najcenniejszą – życie, więc najlepiej, by decyzja była dobrze przemyślana.

 

kup polisę

 

Polisa na życie to poważna decyzja. Ma chronić zarówno nas, jak i naszych najbliższych. Z taką umową wiążemy się na długie lata, co wpływa na nasz domowy budżet. Agencji ubezpieczeniowych jest wiele, jeszcze więcej jest ofert, które te agencje proponują. Wyszukiwarki i porównywarki ofert ubezpieczeniowych mogą okazać się w tej decyzji bardzo pomocne, jednak nie udzielą nam szczegółowych odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Dlatego konieczne jest spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Jakie są zatem wady i zalety spotkania z takim agentem?

Wady spotkania z agentem ubezpieczeniowym

Zacznijmy od zalet wad wynikających ze spotkania z agentem. Nie ma ich wiele. Pierwszą jest czas, który na spotkanie musimy poświęcić. W momencie, gdy znaczną część swojego życia spędzamy w pracy, nasz wolny czas jest niezwykle cenny – przeznaczamy go na wypoczynek, poświęcamy go swoim najbliższym osobom a także spędzamy go na codziennych, domowych obowiązkach. Jednak godzina lub dwie w perspektywie całego naszego życia to naprawdę niewiele i warto ten czas poświęcić na spotkanie z agentem. To na spotkaniu uzyskamy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkretnej polisy. Agent rozwieje nasze wątpliwości i dobierze dla nas najlepszą ofertę.

 

Kolejną wadą spotkania z agentem mogą być korzyści, które czerpie agent z efektów sprzedażowych. Może ze sprzedaży konkretnych produktów ubezpieczeniowych otrzymywać wyższe prowizje, przez co w czasie spotkanie można będzie odczuć nacisk, jaki kładzie na przekonanie nas do konkretnej oferty. Nie jest to profesjonalne, ponieważ agent powinien zapoznać nas przede wszystkim z całą ofertą, jaką ma nam do zaoferowania, lub z produktami ubezpieczeniowymi, które są najbardziej odpowiednie dla nas – dla naszej specyficznej sytuacji życiowej, zawodowej lub zdrowotnej. Jest to jednak ten minus, który bardzo łatwo wyczuć i wychwycić, w związku z czym możemy zaznaczyć, że ta proponowana oferta w ogóle nas nie interesuje i przejść do omawiania kolejnych.

Zalety wynikające z agentem ubezpieczeniowym

Warto jednak skupić się na zaletach spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Jest ich kilka i są naprawdę istotne. Pierwszą zaletą jest wiedza i kompetencja agenta, których nie znajdziemy ani w porównywarce ofert, ani na stronie konkretnej agencji. Oferta dopasowana dla nas to kwestia często bardzo indywidualna, przez co warto być dobrze poinformowanym.

           

Kolejną zaletą jest personalizacja oferty. Klient, po opisaniu swojego przypadku, wieku, pracy, może liczyć na wsparcie agenta w dobraniu oferty najbardziej korzystnej dla niego. To niezwykle istotne, bo może wpłynąć między innymi na cenę comiesięcznej składki ubezpieczeniowej.

           

Wbrew pozorom możemy również zaoszczędzić czas na spotkaniu z agentem. Na spotkaniu otrzymamy konkretne informacje o interesujących nas ofertach, cenach, kwotach. Wyszukując ofert w Internecie, często sugerujemy się opinią znajomych i krewnych, co nie zawsze wpływa korzystnie na nasz wybór i powoduje zamęt i brak pewności przy podejmowaniu decyzji. Wówczas szukamy dalej, przeglądając coraz więcej ofert, tracąc tylko czas. Spotkanie z agentem pozwoli szybko i konkretnie podjąć decyzję najbardziej nas satysfakcjonującą.

           

Kolejną zaletą jest również odpowiedzialność agenta. Wybierając ofertę przez internet, może zostać ukryte przed nami mnóstwo istotnych informacji. Nie doczytamy całej treści umowy, przez co później można często żałować takiej decyzji. Agent, jako fizyczna, konkretna osoba w pewien sposób odpowiada za jakość naszej umowy. Możemy mu zadawać wiele pytań, rozwiewać nagromadzone wątpliwości, dopytywać o szczegóły. W razie problemu można wówczas skontaktować się z konkretną osobą i próbować zmienić lub rozwiązać umowę.

Warto się zastanowić

Ze spotkania z agentem ubezpieczeniowym warto skorzystać. Nie poświęcimy na to wiele czasu, coraz częściej agenci oferują spotkania w ustalonym przez nas miejscu, więc nie stracimy czasu na dojazdy. Agent pomoże nam wybrać odpowiednią ofertę, jest przecież do naszej dyspozycji. Podpisanie umowy zawsze bardziej bezpieczne będzie z udziałem konkretnej osoby, niż za pośrednictwem internetu.

 

kup polisę

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl