witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

4 zalety ubezpieczenia na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wykupienie ubezpieczenia na życie to bardzo rozsądna decyzja, biorąc pod uwagę korzyści wynikające z posiadania takiej polisy. Jednak przed podpisaniem umowy trzeba podjąć jeszcze jedną ważną decyzję- wybrać spośród wielu dostępnych ofert tę najlepszą. Bo ubezpieczenie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

zalety polisy na życie

 

Po pierwsze, należy określić preferowaną sumę ubezpieczenia. Ma ona istotny wpływ na wysokość składki, dlatego czasami konieczne jest znalezienie kompromisu pomiędzy pożądaną wysokością świadczenia a możliwościami finansowymi.

 

W przypadku niektórych ofert możliwa jest zmiana sumy ubezpieczenia i składki podczas trwania umowy, tak więc można precyzować warunki w zależności od swojej aktualnej sytuacji finansowej. Oprócz sumy ubezpieczenia na wysokość składki wpływają także wiek i stan zdrowia ubezpieczonego oraz zakres ochrony.

 

 

Zaleta #1

Dowolny okres trwania polisy

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dwa rodzaje polis na życie: terminowe i bezterminowe.

 

Ubezpieczenia terminowe zazwyczaj zawierane są na okres od pięciu do kilkunastu lat. Ich zaletą jest wysoka suma ubezpieczenia przy stosunkowo niedużej składce. Tego typu oferty przeznaczone są dla osób pomiędzy 18. a 65 rokiem życia.

 

Ubezpieczenie bezterminowe to umowa podpisywana na czas nieokreślony. W przypadku niektórych ofert nie ma górnej granicy wiekowej, której przekroczenie uniemożliwia podpisanie umowy, jednak wiek odgrywa bardzo ważną rolę podczas ustalania wysokości składki. To jeden z głównych powodów, dla których lepiej wykupić wcześniej ubezpieczenie bezterminowe, zamiast korzystać z polis terminowych. Co więcej, to właśnie bezterminowe ubezpieczenie pozwala na dostosowanie umowy do aktualnej sytuacji życiowej. Jeżeli ubezpieczony zdecyduje się na rozwiązanie umowy, to może odzyskać część wpłaconych składek, określaną jako wartość wykupu.

 

 

 

    Porównaj oferty ubezpieczeń

 

 

Zaleta #2

Szeroki zakres ochrony

 

Ubezpieczenia na wypadek śmierci to podstawowe świadczenie w polisie na życie. Osoby, które chcą cieszyć się pełnym spokojem o los swój i swoich bliskich, mogą rozszerzyć polisę o świadczenia dodatkowe, takie jak:

 

  • ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy
  • ubezpieczenie na wypadek utraty pracy
  • NNW
  • ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby
  • ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka

W przypadku tego typu zdarzeń ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie obliczane procentowo na podstawie sumy ubezpieczenia, zgodnie z zasadami określonymi w umowie.

 

 

Zaleta #3

Ochrona dla członków rodziny

 

Ubezpieczeniem na życie można objąć siebie, a także małżonka oraz dzieci. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla każdej rodziny. W przypadku choroby albo wypadku dziecka konieczne może być kosztowne leczenie i rehabilitacja. Jeżeli po podpisaniu umowy w rodzinie pojawi się kolejne dziecko, to możliwe jest włączenie go do ubezpieczenia. Objęcie ochroną zazwyczaj następuje po ukończeniu pierwszego roku życia.

 

Wspólna polisa to propozycja skierowana także do bezdzietnych małżeństw. Objęcie jednym ubezpieczeniem siebie i małżonka to rozwiązanie korzystniejsze pod względem finansowym niż wykupienie dwóch polis.

 

 kup polisę

 

Zaleta #4

Wielofunkcyjność polisy

 

Na rynku dostępne są polisy, które łączą funkcję ochroną i oszczędnościową. Istnieje kilka rodzajów polis mieszanych:

 

  • ubezpieczenie kapitałowe,
  • ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym
  • ubezpieczenia posagowe.

 

Pierwsze z wymienionych rozwiązań to klasyczna polisa ochronno-oszczędnościowa, gdzie można samodzielnie zdecydować, jaka część składki ma być przeznaczona na ochronę, a jaka na oszczędzanie.

 

W przypadku ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym środki są inwestowane w fundusz utworzony przez towarzystwo ubezpieczeniowe albo fundusz zewnętrzny.

 

Ubezpieczenie posagowe to polisa, której celem jest gromadzenie środków finansowych na przyszłość dziecka. Zgromadzona suma może umożliwić dziecku realizację wielu planów, na przykład kontynuację nauki na prywatnej uczelni albo zakupienie własnego mieszkania.

 

 

Przed podjęciem decyzji związanej z zakupem ubezpieczenia na życie warto odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące satysfakcjonującej sumy ubezpieczenia, preferowanego czasu i zakresu ochrony oraz rodzaju polisy. W ten sposób można wybrać ubezpieczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, czyli aktualnej sytuacji rodzinnej i finansowej.

 

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl