witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Czy istnieje górna granica sumy ubezpieczenia?

Ocena: 3.67 - liczba głosów 3

Dziękujemy za oddanie głosu

Przeglądając kalkulatory ofert, można zauważyć, że zazwyczaj licznik sumy ubezpieczenia w stosunku do wysokości składki za maksymalną kwotę podaje milion złotych. Czy to maksymalna suma ubezpieczenia w polisach na życie?

 

 suma ubezpieczenia

 

    KALKULATOR UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE

Pod koniec ubiegłego roku tabloidy podały sensacyjną wiadomość, że Robert Lewandowski ubezpieczył swoje nogi na 50 mln złotych, co i tak jest niewielką kwotą wobec ubezpieczenia innego piłkarza - Ronaldo, którego nogi ubezpieczone są na ponad 500 mln euro. Na tego typu ubezpieczenia stać jednak tylko gwiazdy lub osoby posiadające ogromny majątek. Zwykli śmiertelnicy ubezpieczają się zazwyczaj na wysokość dwu-trzyletnich dochodów.

 

Maksymalna suma ubezpieczenia podawana jest w tabeli opłat danej polisy na życie. Są polisy, które ubezpieczają na milion złotych, są też takie jak Acti Ochrona firmy Macif, stworzone jako zabezpieczenie kredytu, które umożliwiają ubezpieczenie się na nawet 3 miliony złotych.

 

Czynności zabezpieczające

 

Jeśli chcielibyśmy wykupić polisę na kwotę, której nie uwzględnia tabela opłat, musimy skontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem i indywidualnie ustalić wysokość naszej składki. Pamiętajmy jednak, że składka ubezpieczeniowa zależy bezpośrednio od sumy ubezpieczenia oraz naszego wieku. Musimy liczyć się też z tym, że ubezpieczyciel może wysłać nas na swój koszt na dodatkowe badania precyzyjnie oceniające nasz stan zdrowia chcąc wykluczyć ewentualne próby wyłudzenia. Może również odmówić nam ubezpieczenia naszego życia na tak wysoką kwotę lub w razie naszej śmierci przeprowadzić drobiazgowe dochodzenie w sprawie okoliczności jej zajścia.

 

Niejedna polisa

 

Ominięciem tego typu ograniczeń może być wykupienie kilku ubezpieczeń. W przypadku naszej śmierci, nieszczęśliwego wypadku lub choroby wszyscy ubezpieczyciele mają obowiązek wypłacić świadczenia objęte poszczególnymi polisami, nawet jeśli dojdzie do tzw. kumulacji sumy ubezpieczenia. Oczywiście, jeśli okoliczności śmierci lub wypadku nie były przedmiotem wyłączenia, a nasza choroba jest ujęta w spisie poważnych zachorowań w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

    KUP UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl