witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Urlop za oceanem? Sprawdź ubezpieczenie podróżne do USA

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyjazd do USA to może być prawdziwa i niezapomniana przygoda. Inny kontynent, zupełnie inny kraj, który skonstruowany jest według zasad nieznanych na Starym Lądzie. To również zupełnie inne zasady i reguły związane z utrzymywaniem bezpieczeństwa państwa, zapewnieniem opieki medycznej i wsparcia w dochodzeniu do zdrowia. Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć swoje zdrowie na czas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

 usa flaga

Czy ubezpieczenie w Stanach jest potrzebne?

 

To pytanie, które prawdopodobnie zadaje sobie każdy wyjeżdżający. Wystarczy sobie uświadomić fakt, że w Stanach Zjednoczonych system opieki medycznej jest zupełnie inaczej skonstruowany niż w Polsce. Tam opieka państwowa jest na bardzo podstawowym poziomie. Wszelkie zabiegi, operacje, czy nawet hospitalizacja opłacane są z pieniędzy prywatnych pacjentów.

 

Właśnie dlatego, nawet mieszkańcy tamtego kraju wykupują dla siebie polisy ubezpieczeniowe, by pokryć koszty ewentualnego leczenia. Tym bardzie osoba, która jest jedynie przyjezdna nie otrzyma bezpłatnie opieki medycznej. Oczywiście, akcja ratownicza zostanie podjęta, gdyż jest to priorytet. Tyle że za tę akcję zostanie też wystawiony rachunek. Jego wysokość może bardzo zaskoczyć. Niejednokrotnie bowiem, koszty operacji sięgają kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje zawrotne kwoty.

 

Jaką wybrać polisę turystyczną?

 

Oczywiście, niezbędna tu będzie odpowiednio dopasowana polisa turystyczna. Taka, która odpowiada standardom i wymaganiom, które stawiane są polisom za oceanem. W pierwszej kolejności warto więc zorientować się, czy nie ma na rynku ubezpieczeń dedykowanych podróżom do Stanów. To, że jest to zupełnie inny kontynent ma bowiem dla towarzystwa ogromne znaczenie. W skład ochrony ubezpieczeniowej wchodzi bowiem nie tylko sam pobyt na miejscu, ale również transport i podróż. A podróż przez ocean wcale nie należy do najbezpieczniejszych, niezależnie od tego, czy pokonywana jest wodą czy powietrzem.

 

Warto więc sprawdzić ofertę na ubezpieczenie podróżne z wakacyjnapolisa.pl. To doskonały sposób na to, by rozeznać się nieco na rynku, zobaczyć jakie są możliwości i zrobić sobie wstępne porównanie. Jego efekty mogą bowiem nie tylko zaskoczyć, ale prawdopodobnie wzbudzą liczne pytania i wątpliwości, a w dalszej kolejności pozwolą również bardziej świadomie dokonać lepszego wyboru.

 

Zakres ochrony z porównywarki

 

Wybierając ubezpieczenie na wakacje warto sugerować się w dużym stopniu właśnie kierunkiem swojej podróży. Jadąc więc do Ameryki powinno się sprawdzić ubezpieczenie do usa z wakacyjnapolisa.pl. Dlaczego? Takie polisy z reguły są tak skonstruowane by odpowiadać na wszystkie najważniejsze potrzeby osób podróżujących w danym kierunku.

 

Oczywiście, można spróbować skomponować sobie własną polisę. Pytanie tylko, czy jest to najlepsze rozwiązanie? Jeżeli będzie to kolejny wyjazd do Stanów, to stworzenie polisy nie będzie trudne. Wiadomo bowiem czego się można spodziewać, czego oczekiwać i jakie zabezpieczenie jest najbardziej praktyczne.

 

Jeżeli jednak jest to dopiero pierwszy wyjazd, to jak najbardziej warto skorzystać z gotowych propozycji. Trudno bowiem oszacować kwoty, jakie mogą się okazać potrzebne oraz zakres zdarzeń, które mogą wystąpić i należałoby je ubezpieczyć.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl