witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Sposoby na oszczędność przy wyborze polisy

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa komunikacyjna OC jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, w tym przede wszystkim właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych albo motocykli. Kierowcy mają dowolność w wyborze firmy ubezpieczeniowej, w której dokonają zakupu polisy. Jak można na niej zaoszczędzić?

 oszczędność na polisie

 

 

Wzrosty cen polis OC

 

Bez ustanku, począwszy od maja 2015 roku, na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zauważalne są radykalne wzrosty cen polis odpowiedzialności cywilnej. W 2016 roku wzrosły one średnio o 56 proc. w skali całego kraju. W kwietniu 2017 roku ceny poszły w górę o 0,8 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Kolejne podwyżki są związane z tym, że gromadzone przez towarzystwa składki ubezpieczonych, nadal są zbyt niskie dla pokrycia wszystkich wypłacanych świadczeń. Zwłaszcza że podwyższono sumy gwarancyjne obowiązkowych polis OC (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/) . Wynoszą one aktualnie:

  • 6 070 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych - w przypadku szkód osobowych,
  • 1 220 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych - w przypadku szkód w mieniu.

Przeliczenia kwoty w euro na złotówki dokonuje się z zastosowaniem kursu średniego, ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski i obowiązującego w dniu wyrządzenia szkody.

Czy w obliczu kolejnych wzrostów cen OC można jeszcze zaoszczędzić na wykupieniu tego obowiązkowego ubezpieczenia?

 

 

Jak wypracować oszczędności?

 

Każda polisa OC komunikacyjna ma dokładnie taki sam zakres, dlatego ważne jest, aby przy wyborze konkretnej oferty ubezpieczenia, wziąć pod uwagę jego cenę. Towarzystwa mają swobodę w ustalaniu kryteriów istotnych dla wysokości ostatecznej składki rocznej na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ważne jest, aby znaleźć najtańsze możliwie ubezpieczenie. W tym celu warto porównać co najmniej kilka podobnych ofert dla naszego auta i znaleźć najlepszą cenowo - ubezpieczenia komunikacyjne porównasz w kalkulatorze OC AC.

Oszczędności na OC wypracujemy dzięki maksymalnym zniżkom, które w niektórych firmach ubezpieczeniowych sięgają 70-80 proc. stawki podstawowej składki. Niewykluczone jednak, że mniej za OC zapłacimy w towarzystwie, które uznaje tylko 60 proc. zniżek kierowcy zgromadzonych z tytułu bezszkodowej jazdy. Więcej na temat zniżek można znaleźć pod adresem: ranking ubezpieczeń OC AC.

Dla oszczędności powinniśmy zastanowić się nad możliwością wykupienia OC przez internet, ponieważ wtedy możemy liczyć na kolejną zniżkę z tytułu bezobsługowego zawarcia umowy oraz uniknąć konieczności uiszczania prowizji dla agenta ubezpieczeniowego.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl