witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Poważne zachorowanie – liczy się czas i pieniądz

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby jest jedną z umów dodatkowych, których wybór powinniśmy szczególnie uważnie rozważyć podczas zakupu polisy na życie. Warto zrobić to dlatego, że świadczenia, jakie płacimy na opiekę zdrowotną, nie gwarantują nam pełnego dostępu do najnowszych zdobyczy medycyny.

 ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby

 

W Polsce każda choroba kosztuje – wiemy o tym doskonale, kupując drogie leki, płacąc za badania i idąc prywatnie do specjalisty, gdyż na tego typu wizytę finansowaną przez NFZ musielibyśmy czekać kilka miesięcy. Robimy to w przypadku stosunkowo niegroźnych chorób. A co jeśli dojdzie do poważnego zachorowania?

 

    OBLICZ WYSOKOŚĆ SWOJEJ SKŁADKI

 

Wypłata świadczenia od ręki

 

Specjaliści szacują, że koszt walki z rakiem piersi przy użyciu terapii celowanej, a więc dostosowanej do genotypu i indywidualnych predyspozycji pacjenta, to suma rzędu kilkuset tysięcy złotych. Taka choroba może pochłonąć dorobek całego naszego życia, a doświadczenie pokazuje, że sprzedaż domu czy samochodu trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

 

Tymczasem koszt umowy dodatkowej na wypadek poważnego zachorowania rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych i uzależniony jest od wieku ubezpieczonego, jego stanu zdrowia, obciążenia chorobami dziedzicznymi i sumy, na jaką chce się ubezpieczyć. Ten ostatni czynnik jest ważny, gdyż od niego zależy wysokość ewentualnych świadczeń. Dlatego specjaliści do spraw ubezpieczeń zalecają, by ubezpieczać się co najmniej na 150 tys. złotych, gdyż tylko taka suma gwarantuje realną pomoc w walce z chorobą.

 

Pieniądze na dowolny cel

 

Warto zaznaczyć, że w momencie wystąpienia choroby objętej ubezpieczeniem (wykaz chorób jest dostępny w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i jest różny w zależności od ubezpieczyciela) i poświadczenia tego faktu dokumentacją lekarską ubezpieczony otrzymuje świadczenie, które może wydać na dowolny cel – również koszty utrzymania w okresie choroby, która eliminuje go czasowo z życia zawodowego.

 

    OBLICZ KOSZT UBEZPIECZENIA

 

Ubezpieczajmy się więc na wypadek poważnego zachorowania, wybierając polisę, która gwarantuje możliwie jak najszerszy zakres ochrony. Analizujmy tez umowę zarówno pod kątem wyłączeń, jak i samych definicji chorób, aby wybrać produkt najlepiej dostosowany do naszych oczekiwań.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl