witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Od czego zależy składka ubezpieczenia na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ciągły wzrost cen żywności, prądu, gazu, wody, a nawet paliwa potrafi sfrustrować przeciętnego Polaka. Bardzo dużo osób zainteresowanych indywidualnymi ubezpieczeniami na życie boi się, że i w tym przypadku rosnąca suma nie pozwoli im na zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Jednak dobre ubezpieczenie może zapewnić kompleksową ochronę, już w zamian za niewielkie pieniądze.

 pytanie

Boimy się zmian, ale niektóre z nich mogą wyjść nam na lepsze, dlatego jeśli chcemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny powinniśmy pomyśleć o indywidualnym ubezpieczeniu jak najszybciej.

 

Cena ubezpieczenia

 

Cena składki ubezpieczenia zależna jest od kilku składników. Przede wszystkim liczy się wiek ubezpieczającej się osoby. Ludzie młodzi mogą liczyć na lepsze warunki umowy niż ludzie starsi, w przypadku których ryzyko zachorowania lub śmierci jest stosunkowo większe.

 

Niektóre z Towarzystw zastrzegają sobie wcześniejsze wypełnienie ankiety medycznej. Jest to zazwyczaj stosowane w przypadku ubezpieczeń terminowych, w których suma ubezpieczeniowa może być bardzo wysoka.

 

Zakres ubezpieczenia może znacznie wpłynąć na sumę miesięcznej składki. Wszystko zależy od tego czy zawarta umowa ma podstawową ochronę czy rozszerzona jest o polisy dodatkowe. Możemy ubezpieczyć się nie tylko w razie naszej śmierci, ale również w razie śmierci bliskiej nam osoby. Młodzi małżonkowie planujący w przyszłości poszerzenie rodziny mogą się ubezpieczyć w razie przyjścia na świat dziecka. Do podstawowego ubezpieczenia możemy również wykupić polisę na wypadek zachorowania na raka lub innej groźnej choroby.

 

Praca i styl życia a wysokość składki ubezpieczenia

 

Mogłoby się wydawać, że styl życia nie ma nic wspólnego z ubezpieczeniem na życie, a jednak może on wpłynąć na sumę miesięcznej składki. Jeżeli palimy, to prawdopodobieństwo zachorowania na raka jest większe, a jeżeli uprawiamy ekstremalne sporty, rośnie ryzyko wypadku. To samo dotyczy osób wykonujących niebezpieczny zawód w przypadku kowala, robotnika budowlanego, czy spawacza. Za ubezpieczenie na życie zapłacą oni więcej, ponieważ narażeni są na kontuzje, wypadki lub nawet śmierć bardziej niż osoby wykonujące np. pracę biurową.

 

Odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe

 

Wybór Towarzystwa nie jest łatwy, dlatego dopiero zapoznanie się z możliwie jak największą liczbą produktów może gwarantować wybór odpowiedniego ubezpieczenia. Na szczęście od dłuższego czasu na rynku ubezpieczeń pojawiły się porównywarki internetowe, które ułatwiły dostęp do wielu produktów. Mamy możliwość sprawdzenia kilku ubezpieczeń naraz i porównania ich ze sobą.

 

Przy wyborze Towarzystwa Ubezpieczeniowego powinniśmy kierować się przede wszystkim możliwością ubezpieczenia się na możliwie jak największą sumę przy odpowiednio dobranej składce ubezpieczeniowej. Każde ubezpieczenie dobierane jest do klienta indywidualnie, ale każde dobre ubezpieczenie powinno mieć możliwość zmiany sumy i zakresu ochrony w trakcie trwania umowy.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl