witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Koszty leczenia nowotworu - jak im sprostać?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zarówno w telewizji, jak i na portalach społecznościowych niemal każdego dnia czytamy apele fundacji, rodzin czy przyjaciół z prośbą o wsparcie finansowe osoby zbierającej środki na walkę z rakiem. Są to zarówno postaci znane, takie jak piosenkarka Kora Jackowska, jak i zwykli ludzie, których choroba postawiła przed koniecznością walki o życie i zdobycia pieniędzy na leczenie.

 

koszty leczenia nowotworu

 

    OBLICZ KOSZ UBEZPIECZENIA ONLINE

 

Jak donoszą media, co roku 30 tys. Polaków mogłoby uniknąć śmierci, gdyby leczono ich tak jak na Zachodzie. W chorobie nowotworowej walka o życie to wyścig z czasem, a zdobycie pełnej diagnozy i opracowanie skutecznej metody leczenia w naszej polskiej rzeczywistości trwają tygodniami. Potem okazuje się, że znów musimy czekać na operację czy chemioterapię, mimo wprowadzenia przez rząd pakietu onkologicznego. Różnice pomiędzy poszczególnymi oddziałami NFZ są tak spore, że powstały specjalne portale, na których chorzy informują się nawzajem, jaki jest czas oczekiwania na określone usługi medyczne w różnych miastach w Polsce.

 

Kupno polisy przed faktem

 

Jak twierdzą eksperci, mimo znacznej poprawy wyposażenia klinik onkologicznych, dostęp do nowoczesnych typów chemioterapii oraz tzw. celowanych terapii onkologicznych jest w Polsce nadal zbyt mały i wymaga stosowania nowoczesnych leków, których koszt wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Niewiele osób może sobie na to pozwolić, stad ciągłe apele do ludzi dobrej woli. Czekanie na zebranie środków sprawia, że znów tracimy cenny czas. Dlatego kupno dobrej polisy na poważne zachorowania, obejmującej wiele typów nowotworu, jest rozsądnym sposobem zapewnienia sobie środków na ewentualną walkę z chorobą.

 

Korzyści z dodatkowej ochrony

 

Tego typu polisy jako umowy dodatkowe do polis ochronnych na życie oferuje wielu ubezpieczycieli. Przeglądając poszczególne oferty, zwróćmy uwagę na zakres polisy, czyli listę chorób objętych ubezpieczeniem (oferty ubezpieczycieli znacznie różnią się pod tym względem), oraz definicje poszczególnych schorzeń. Potem spotkajmy się z agentem ubezpieczeniowym i wypytajmy o wszelkie elementy polisy.

 

Ważne, by dobrać możliwie jak najwyższą sumę ubezpieczenia, bo tylko wtedy ubezpieczyciel będzie mógł sfinansować nam leczenie. Dzięki temu zyskamy możliwość drugiej specjalistycznej diagnozy lekarskiej, dostęp do prywatnych klinik (nie tylko w Polsce) i możliwość leczenia najnowszymi dostępnymi metodami z udziałem leków nowej generacji. Wysokość składki dla tego typu umowy dodatkowej wyniesie ok. 45 zł w przypadku 40-latka i 100 zł w przypadku 50-latka. To i tak niewielkie koszty w porównaniu z naszymi wydatkami w razie choroby.

 

    KALKULATOR UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl