witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ile trwa wykupienie polisy na życie?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Dzięki internetowi mamy łatwy dostęp nie tylko do oferty poszczególnych ubezpieczycieli, ale również do narzędzi, które obliczą wysokość składki i porównają oferty. Nie znaczy to, że polisę na życie da się kupić w kilka minut. Za to w kilka godzin - już tak!

 Ile trwa wykupienie polisy na życie

 

Nie chodzi bynajmniej o bicie rekordów, zwłaszcza że polisa na życie jest zazwyczaj umową, którą zawieramy na wiele lat. Dzięki internetowi nie musimy już jeździć po biurach ubezpieczeniowych, bo wszystkie oferty mamy w jednym miejscu.

 

Porównywarka może więcej

 

Za sprawą porównywarki ubezpieczeniowej, która uwzględnia nasze ogólne preferencje, dokonamy wstępnej selekcji i z morza ofert pozwoli wyselekcjonować najwyżej pięć odpowiadających naszym oczekiwaniom.

 

    PORÓWNAJ SKŁADKĘ ONLINE

 

Ten etap trwa co najmniej godzinę. Po podaniu naszych danych kontaktowych zadzwoni do nas pracownik call center obsługujący porównywarkę w celu otrzymania zgody na przygotowanie oferty i kontaktowanie nas z agentami ubezpieczeniowymi. W tym akurat wypadku Internet jest tylko narzędziem pomocniczym, ponieważ zakup polisy na życie, a więc wartości najcenniejszej, wymaga precyzyjnego ustalenia wielu kwestii. Te najlepiej  ustalić na spotkaniu z przedstawicielem ubezpieczyciela.

 

Podczas rozmowy z agentem

 

Konkurencja na rynku jest jednak tak spora, że możemy być pewni, że spotkanie z agentem będzie możliwe jeszcze tego samego dnia. Czas oczekiwania warto spożytkować na uważną lekturę ogólnych warunków ubezpieczenia poszczególnych polis. Zwracajmy uwagę na zakres umów dodatkowych (zwłaszcza jeśli chodzi o polisę na wypadek poważnego zachorowania i NNW), zwracajmy uwagę na wszelkie wyłączenia i okresy karencji oraz na to, co zrobi ubezpieczyciel, gdy będziemy zwlekać z opłaceniem składki. W przypadku polis inwestycyjnych zwracajmy uwagę na ich elastyczność – możliwość alokacji składek w czasie trwania umowy. Aby dobrze wybrać polisę, warto zapoznać się z co najmniej trzema tego typu produktami, a potem o wszelkie niejasności wypytać agenta ubezpieczeniowego.

 

    KUP TANIE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Spotkanie z agentem wykorzystajmy na zebranie informacji niezbędnych do podjęcia ostatecznej decyzji. Poza tym to właśnie przedstawiciel ubezpieczyciela na podstawie naszej ankiety medycznej, naszego wieku, uprawianego zawodu i wybranej sumy ubezpieczenia obliczy precyzyjnie wysokość składki.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl