witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Czy agent ubezpieczeniowy jest niezbędny?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zawarcie ubezpieczenia na życie i zdrowie to bardzo ważna decyzja, którą powinno poprzedzić gruntowne przemyślenie i przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji. Mało tego, to rozwiązanie, które powinno być też pod każdym względem starannie dopasowane. Zarówno pod względem wybranych umów dodatkowych, jak i sum ubezpieczenia gwarantowanych na każdej z tych umów. Tylko tak precyzyjnie dopasowane ubezpieczenie ma sens i warte jest swojej ceny, jaka by ona wówczas nie była. Trudno jest jednak samodzielnie te wszystkie elementy ustalić, szczególnie że nie ma co do tego żadnych wskazówek.

 

czy agent od ubezpieczeń jest niezbędny?

 

Spotkanie z agentem

 

Właśnie temu służy spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Samo zainteresowanie polisą ubezpieczeniową powoduje, że klient coś na ten temat wie, ma jakieś oczekiwania, potrzeby, jakieś wyobrażenie. Jednakże, te wyobrażenia mogą bardzo daleko odbiegać od rzeczywistości, jaką jest kwestia ubezpieczeń. W czasie spotkania z agentem ubezpieczeniowym wszystkie wątpliwości powinny więc zostać wyjaśnione i rozwiane. Wszelkie pytania powinny znaleźć też odpowiedzi. Agent powinien wytłumaczyć, w jaki sposób działa ubezpieczenie, na co klient może liczyć, a na co nie ma szans. Jakie umowy mogą mu być potrzebne, a jakie nie. Wreszcie, to agent powinien pomóc klientowi w nadaniu kształtu polisie, której klient rzeczywiście potrzebuje.

 

kup polisę

 

Suma ubezpieczenia na życie

 

To pierwsza i podstawowa sprawa, którą należałoby określić. To jest też pierwszy moment, w którym okazuje się, jak ważna jest rola agenta ubezpieczeniowego i czy rzeczywiście jest on niezbędny. Jak bowiem określić sumę ubezpieczenia? Czym się kierować? Jakie czynniki brać pod uwagę i na jakiej podstawie określić swoje potrzeby? Zazwyczaj, przeciętny człowiek nie wie, jaka suma ubezpieczenia powinna być dla niego odpowiednia. Nie wie nawet, w jaki sposób dojść do jej ustalenia. To agent powinien zasugerować, że może to być na przykład równowartość kredytu, albo kwota, która potrzebna będzie na wykształcenie dzieci. Zadając odpowiednie pytania o priorytety oraz oczekiwania powinien wskazać klientom kierunek ich poszukiwań albo wręcz wspólnie z nimi policzyć, chociażby szacunkowo, wartość, jaką klienci chcą zabezpieczyć.

 

 Zakres umów

 

To drugi moment, w którym obecność agenta ubezpieczeniowego przy podejmowaniu decyzji wydaje się niezbędna. Klient obawia się wypadków albo chce ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób, bo takie właśnie widział w reklamie lub ktoś mu o nim opowiedział. Być może nie wie, że dostępne są również inne opcje dodatkowe. Może nie wie, że zabezpieczyć może również swój pobyt w szpitalu i operacje chirurgiczne. Nie wie, że w niektórych okolicznościach może wykupić ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka, a dziecko znacznie lepiej ująć w specjalnie dla dzieci przygotowanej polisie. Klient może nie mieć kompletnej wiedzy i to właśnie rolą agenta, jest tę wiedzę mu przekazać.

 

Wartość umów

 

Każda z umów dodatkowych powinna mieć również własną sumę ubezpieczenia. Jak ją określić? O ile, w przypadku ubezpieczenia życia może to być wartość zaciągniętego kredytu, o tyle ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu już nie da się tak przeliczyć. Tu znowu na pierwszy plan wysuwa się znaczenie agenta, który ma narzędzia i wiedzę, by pokierować zainteresowanym klientem. Czym się sugerować wybierając sumę w przypadku chorób, a czym wybierając w przypadku szpitala. Jakie czynniki brać pod uwagę i jakie są rzeczywiste potrzeby zainteresowanego.

 

Widać zatem na podstawie powyższych rozważań, że spotkanie z agentem jest ważne, a sam agent jest rzeczywiście niezbędny dla zawarcie korzystnej dla siebie umowy ubezpieczenia. O ile dokumenty lub formularz każdy jest w stanie samodzielnie uzupełnić. O tyle rzetelne i staranne dopasowanie parametrów polisy możliwe jest tylko na bazie gruntownej wiedzy i szerokiego doświadczenia, jakim dysponuje agent ubezpieczeniowy.

 

kup polisę

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl