witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Co to jest rodzinne ubezpieczenie na życie?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Poszukując ubezpieczenia na życie dążymy do tego, by znaleźć opcję maksymalnie dopasowaną do potrzeb i oczekiwań. Szukamy rozwiązań kompleksowych, które będą zabezpieczały niemalże każdą możliwą okoliczność i każde możliwe zdarzenie. Dążymy do tego, by po prostu uzyskać ubezpieczenie w pełni satysfakcjonujące.

 

polisa rodzinna

 

fot. pixabay.com

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe dostrzegając ogromne zainteresowanie polisami rodzinnymi coraz chętniej oferują tego typu rozwiązania, tym bardziej, że ich uniwersalność jest znacznie większa niż w przypadku polis indywidualnych.

 

 

    Sprawdź dopasowane polisy na życie

 

 

Z definicji

 

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne ubezpieczenia, w tym rodzinne. Ich zasadniczą cechą jest to, że wszyscy członkowie rodziny ujęci się w jednej polisie. Na tym jednak kończą się podobieństwa i zaczynają różnice.

 

Rodzinne ubezpieczenie może być bowiem kompozycją, w której wszyscy członkowie mają dokładnie taki sam zakres świadczeń, dzieci mają nieco mniejszy lub każdy ma dokładnie to czego potrzebuje, ale wszyscy ubezpieczeni są razem. Warto rozważyć trzy typowe sytuacje:

 

 

Przypadek nr 1

Kiedy wszyscy mają taki sam zakres świadczeń, plusem jest kompleksowość ubezpieczenia. Ale czy dziecko potrzebuje takiej samej ochrony jak dorosły? Może się okazać, że jest to rozwiązanie, które całkowicie niepotrzebnie nadwyręża domowy budżet rodziny i powoduje, że pieniądze wydawane są bezzasadnie.

 

 

Przypadek nr 2

Ubezpieczenie dzieci posiada nieco węższy zakres,co również nie jest sytuacją idealną. Dlaczego bowiem dzieci mają być z czegoś odgórnie wyłączone? Często umowa jest tak skonstruowana, że rodzice mają pakiet różnych ubezpieczeń, a dziecko jedno lub dwa z tego. Takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające.

 

 

Przypadek nr 3

Trzecia opcja wydaje się być najlepsza. Dzięki niej możliwe jest bowiem indywidualne dobranie polisy do każdego członka rodziny przy zachowaniu wszystkich w jednym pakiecie. W tej wersji nawet dorośli nie muszą mieć takiego samego zakresu ochrony, a każdy może dobrać odpowiedni dla siebie.

 

 

 

Korzyści z rodzinnego ubezpieczenia

 

Rodzinne ubezpieczenie pozwala na zabezpieczenie zdrowia również dzieci. Wiele firm ubezpieczeniowych nie posiada w swojej ofercie polis indywidualnych dla dzieci. Nawet, gdyby ubezpieczającym był rodzic, dziecko bardzo trudno objąć jest ochroną ubezpieczeniową indywidualną. To bardzo ogranicza możliwości, utrudnia zabezpieczenie dziecka i stworzenie dla niego programu, który by ewentualnie mógł sfinansować jego leczenie w razie nieszczęśliwego zdarzenia czy poważnej choroby.

 

Dziecko pozostaje bez ochrony lub z ubezpieczeniem szkolnym, a to nie zawsze jest wystarczające. Dzięki polisie rodzic może uwzględnić dziecko jako osobę współubezpieczoną. Wynika z tego kilka profitów:

 

  • stworzenie dla członka rodziny odpowiedniego pakietu dopasowanego zakresem do realnych i rzeczywistych potrzeb,
  • obniżenie kosztów ubezpieczenia – dołączenie kolejnej osoby jest przez towarzystwa premiowane zniżką, która w ostatecznym rachunku powoduje, że każdy członek rodziny ma nieco tańszą polisę niż przy ubezpieczeniu indywidualnym,
  • gwarancja trwałości – osoba dorosła prędzej zerwie swoją polisę niż dziecka, mimo że obydwie są tak samo ważne i mają takie samo znaczenie. Połączenie i uzależnienie ochrony wzajemnie od siebie powoduje, że jeden członek rodziny jest gwarancją, że i drugi będzie miał ochronę.

 

Warto korzystać z tego typu opcji i możliwości. Pozwalają one na stworzenie idealnego i dopasowanego rozwiązania, w którym każdy ma indywidualną ochronę. W obsłudze natomiast i trzymaniu są one łatwiejsze, wymagają jednego przelewu za składkę i pozwalają na wygenerowanie drobnych oszczędności.

 

 

    Zobacz, co potrafi nasza porównywarka

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl