witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Grupowe ubezpieczenie na życie receptą na brak karencji?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wielu z nas może zastanawiać się nad zakupem ubezpieczenia na życie. To niezwykle ważny krok, dlatego dobrze, aby decyzja była podjęta rozsądnie, bez pośpiechu i po uważnej analizie dostępnych ofert. Tyle że sporo ofert na rynku posiada liczne ograniczenia i tzw. haczyki. Jak zatem unikać niekorzystnych zapisów w umowie?

 

ubezpieczenie grupowe bez karencji

 

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy w dużym stopniu został wycelowany w przedsiębiorstwa. Wielu pracodawców posiada dzisiaj – jako dodatkowy atut – możliwość zakupu ubezpieczenia grupowego. To wiąże pracodawcę w pracownikiem mocniej, przynosi dodatkowe korzyści. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się dokładniej ubezpieczeniom grupowym, ich plusom i minusom, aby móc spokojnie podjąć decyzję o wyborze rodzaju polisy na życie

 

kup polisę

Jakie są zalety ubezpieczenia grupowego?

Tak zwane „grupówki” różnią się od ubezpieczeń indywidualnych. Muszą zostać odpowiednio sprofilowane do szerszej grupy odbiorców. Różnica wieku osób zatrudnionych w danym zakładzie pracy często jest bardzo duża. W związku z tym grupa docelowa jest niezwykle szeroka.

 

Pierwszym plusem ubezpieczenia grupowego może być brak badań lekarskich. Taka polisa ma być przede wszystkim łatwa w zakupie, w związku z czym pomija pewne kroki formalne. Brak badań lekarskich dla wielu osób będzie dużym atutem – stanie w kolejkach, krępujące wyniki badań, uciążliwe wizyty u lekarza bardzo często odstraszają klientów. Dzięki temu na przykład starsi pracownicy mogą wyciągnąć pewne korzyści – otrzymają ochronę, która przy ich stanie zdrowia w ubezpieczeniu indywidualnym być może nie wchodziłaby już w grę.

 

Cena jest kolejnym ważnym plusem, o którym warto wspomnieć. Ponieważ grupowe ubezpieczenie na życie celowane jest dla większej grupy osób, ubezpieczyciel może obniżyć wysokość składek. Jeżeli więc komuś zależy na niskiej cenie ubezpieczenia, forma grupowa będzie właśnie dla niego.

 

Innym atutem jest szeroki zakres ochrony. Oferta ubezpieczenia grupowego musi posiadać możliwości, które zachęcą pracowników. Dzięki temu można zabezpieczyć się w cenie jednego ubezpieczenia na wypadek narodzin dziecka, śmierci bliskiej osoby lub ciężkiej choroby, niezdolności do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz wielu innych sytuacjach, określonych przez ubezpieczyciela. W ubezpieczeniach indywidualnych dodatkowa ochrona najczęściej jest możliwa poprzez wybór umowy dodatkowej.

 

Jeszcze jeden plus ubezpieczenia grupowego – o wiele krótszy okres karencji niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych. Tutaj cena składek również ma wpływ. Dlatego dobrze sprecyzować własne oczekiwania i zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oferty grupowej.

 

Minusy polisy grupowej

Nie może być tak, że ubezpieczenie grupowe posiada same plusy. Spowodowałoby to wycofanie ofert indywidualnych, ponieważ większość klientów wolałaby tego rodzaju oferty. Część plusów zawsze podyktowana jest posiadaniem minusów w innym miejscu, dlatego o nich również warto wspomnieć.

 

Pierwszy minus jest niską sumą ubezpieczenia. Tym grupówka zdecydowanie różni się od ubezpieczenia indywidualnego. Suma ubezpieczenia jest o wiele niższa a jest to efekt ceny składek takiej polisy.

 

Kolejnym minusem jest brak indywidualnego podejścia do klienta. Odbiorca, do którego kierowane jest ubezpieczenie, jest grupą ludzi o szerokim profilu wymagań i oczekiwań, w związku z czym następuje rozproszenie indywidualnych potrzeb. Jeśli więc klient spodziewa się konkretnych wypadków lub chorób, grupowe ubezpieczenie na życie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

 

Kolejną wadą ubezpieczenia grupowego może być fakt, że oferta posiada zakres ochrony na polu, który kompletnie nas nie dotyczy lub nie interesuje. Stoi za tym masowy odbiorca. Ubezpieczyciel musi dopasować swoją ofertę do sporej liczby osób, przez co rozszerza zakres ochrony, którego na przykład klient indywidualny by nie potrzebował.

 

Ważnym minusem grupówek jest fakt, że po rozwiązaniu umowy o pracę, ubezpieczenie wygasa i nie można go kontynuować nawet na teoretycznie gorszych warunkach.

 

kup polisę

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl