witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie od utraty pracy – czy to możliwe?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Jedną z obaw, jakie towarzyszą nam przy podpisywaniu polisy na życie, jest strach przed utratą pracy – umowa ubezpieczeniowa jest podpisywana na wiele lat, a my nie mamy pewności, że zawsze będziemy zarabiać na podobnym poziomie.

 

ubezpieczenie od utraty pracy

 

Z pozoru tego typu ubezpieczenie może wydawać się błogosławieństwem, jednak warto zdać sobie sprawę, że jest ono stosunkowo kosztowne i obwarowane wieloma warunkami. Oferowane jest wyłącznie jako umowa dodatkowa w pakiecie do innych polis, a czasem tego typu zabezpieczenia wymaga bank, w którym zaciągamy kredyt hipoteczny.

 

Zasady banku

 

Roczna wysokość składki jest zależna od sumy ubezpieczenia lub wysokości kredytu i wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ubezpieczyciele gwarantują wypłatę środków przez maksymalnie 12 miesięcy, wyjątkiem jest tu ubezpieczenie oferowane przez Bank BGŻ, w którym maksymalna liczba wynosi 24 miesięcznych lub 8 kwartalnych rat dla kredytów, dla których okres ubezpieczenia jest nie dłuższy niż 10 lat i równowartość wysokości 36 miesięcznych lub 12 kwartalnych rat kredytu dla kredytów, dla których okres ubezpieczenia wynosi co najmniej 10 lat.

    KALKULATOR UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE

 

Uwaga na wyłączenia

 

Należy podkreślić, że jeśli ubezpieczenie obejmuje dwie osoby, np. małżeństwo, a tylko jedna z nich straci pracę, ubezpieczyciel wypłaca połowę gwarantowanej w umowie składki. Co więcej, wielu ubezpieczycieli stawia warunki, jeśli chodzi o wypłatę tego typu odszkodowania – jest ono możliwe tylko w przypadku, gdy ubezpieczony stracił pracę z winy pracodawcy lub gdy doszło do porozumienia stron, ale tylko przy zwolnieniach grupowych.

 

Jeśli ubezpieczony jest zatrudniony w dwóch miejscach, a utraci pracę tylko w jednym z nich, odszkodowanie nie jest mu wypłacane. Warto dodać, że ochroną ubezpieczeniową z reguły nie są objęte osoby, które stracą pracę w pierwszych trzech miesiącach od podpisania umowy, a świadczenie wypłacane jest najwcześniej po miesiącu od uzyskania statusu bezrobotnego. Zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie okres 30 dni na wypłatę pierwszego świadczenia, po uzyskaniu zawiadomienia o utracie pracy przez kredytobiorcę.

 

    KUP TANIE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

 

Opcja ubezpieczenia od utraty pracy jest rozwiązaniem dogodnym dla osób wcześniej dobrze zarabiających i tych, które ze znalezieniem nowej pracy mogą mieć pewne trudności, np. ze względu na wiek.

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl