witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Oferty ubezpieczeniowe, czyli co najchętniej ubezpieczają Polacy

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

W ostatnich latach świadomość ubezpieczeniowa Polaków zaczęła rosnąć. Coraz więcej osób decyduje się na wykup polisy na życie, mieszkaniowej, turystycznej, czy też na ubezpieczenie samochodu. Powodem tej zmiany jest z jednej strony większy dostęp do informacji, a z drugiej stopniowe zaszczepianie na polskim gruncie zachodnich standardów. Jeszcze niedawno ubezpieczenie uważano za zbędny luksus, dziś rozumiemy, że często jest to konieczność.

 ubezpieczenia

 

 fot. pixabay.com

 

Największym zainteresowaniem cieszy się w Polsce ubezpieczenie domu i mieszkania, a drugie miejsce na tym podium zajmuje ubezpieczenie samochodu. Zdajemy sobie sprawę jak kosztowna może okazać się odbudowa domu po pożarze, czy też naprawa samochodu po wypadku. Polisy na życie cieszą się wciąż mniejszą popularnością, niż te, które mają zabezpieczyć nasze mienie. Jednak zainteresowanie Polaków tematyką ubezpieczeń stale rośnie. Coraz częściej chcemy zabezpieczyć przyszłość swoją i swojej rodziny, a wyjeżdżając za granicę zaopatrujemy się w ubezpieczenie turystyczne.

 

 

    Sprawdź dopasowane polisy na życie

 

 

Rynek ubezpieczeń otwarty na klientów

 

Propozycje towarzystw ubezpieczeniowych są dzisiaj bardzo szerokie. Dlatego z wyborem odpowiedniej polisy nie musimy się spieszyć. Możemy dokładnie przejrzeć oferty ubezpieczeniowe, określić odpowiadające nam rozwiązania i wybrać firmę, której propozycja najbardziej nam odpowiada. Na tym etapie bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziemy tu informacje dotyczące terminu obowiązywania ochrony, terminu odstąpienia od umowy, a przede wszystkim zakres naszej ochrony i wyłączenia od odpowiedzialności. Dwa ostatnie punkty są niezwykle ważne, niezależnie od tego, czy kupujemy polisę na życie, turystyczną, czy też mieszkaniową. To tutaj ubezpieczyciel wymienia sytuacje, w których nie możemy liczyć na odszkodowanie, a także choroby i wypadki losowe, które objęte są ubezpieczeniem.

 

 

 

Rodzaj polisy a oferowane usługi

 

Najchętniej kupowane przez nas ubezpieczenie domu i mieszkania obejmuje nieszczęśliwe wypadki takie jak pożar, klęski żywiołowe, zalanie i kradzież, a także utratę cennych dla nas przedmiotów: sprzętu RTV i AGD, biżuterii i rzeczy o wartości sentymentalnej.

 

Jeśli posiadamy samochód jesteśmy zobowiązani do zakupu polisy OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), która gwarantuje nam, że ubezpieczyciel pokryje szkody wyrządzone przez nas innym uczestnikom ruchu drogowego. Dobrowolnie możemy zaopatrzyć się w autocasco (AC) i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). AC zapewni nam pokrycie kosztów naprawy samochodu po kolizji, a dzięki NNW będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, gdy doznamy poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Ubezpieczenia OC i NNW obejmuje również rozszerzona polisa turystyczna, przeznaczona dla osób uprawiających sporty ryzykowne. Standardowe ubezpieczenie turystyczne zapewnia nam opiekę medyczną w kraju, do którego wyjeżdżamy, pokrywa koszty akcji poszukiwawczej i ratowniczej oraz koszty transportu do kraju.

 

Celem ubezpieczenia na życie jest zadbanie o byt członków rodziny, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego. Polisę tego typu warto rozszerzyć o inne zdarzenia, takie jak na przykład inwalidztwo i ciężka choroba. Oferty ubezpieczeniowe dają nam również możliwość zatroszczenia się o własną przyszłość. W tym celu możemy wykupić polisę na życie lub polisę mieszaną (na życie i dożycie). Umowy w obu tych przypadkach zawierane są na ściśle określony czas, po którego upływie zostaną nam wypłacone świadczenia. Jeśli jednak nie dożyjemy do tego terminu, a posiadamy polisę na dożycie, wszystkie nasze składki przepadną. Inaczej będzie w przypadku ubezpieczenia na życie i dożycie, które zakłada wypłatę odszkodowania wskazanym przez nas osobom.

 

 

    Przetestuj za darmo naszą porównywarkę

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl