witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jakie ubezpieczenia na życie wybrać?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Szeroki wybór ofert na rynku ubezpieczeń może przyprawić nas o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli mamy niewielkie rozeznanie w tym temacie. Szukając odpowiedniej dla nas polisy na życie dla musimy przede wszystkim zastanowić się jakie są nasze aktualne potrzeby. Dla tych, którzy chcą połączyć funkcje ochronne z gromadzeniem kapitału idealna będzie polisa inwestycyjna, a osoby pragnące zabezpieczyć swoją przyszłość może zainteresować ubezpieczenie na dożycie.

 

ubezpieczenia na życie rodzaje

 

    Porównaj rodzaje ubezpieczeń

 

Zanim jednak przystąpimy do poszukiwań odpowiedniego dla nas ubezpieczenie na życie musimy zastanowić się, czy jest nam ono naprawdę potrzebne. Kto nie musi martwić się o dodatkową ochronę? Przede wszystkim osoby, które są w bardzo dobrej sytuacji finansowej i posiadają spore oszczędności. W takich przypadkach nie ma obawy, że po naszej śmierci rodzina poniesie znaczące straty materialne. Inną grupą, dla której zakup polisy na życie nie musi być sprawą priorytetową są wszystkie osoby, które nie mają żadnych zobowiązań kredytowych, członków rodziny na utrzymaniu, a ich śmierć, podobnie jak w poprzednim przypadku, nie sprowadzi na bliskich problemów finansowych.

 

Dla kogo ubezpieczenie na życie?

 

O zakupie ubezpieczenia na życie z całą pewnością powinny pomyśleć osoby, których sytuacja jest zupełnie odmienna niż te przedstawione powyżej. Dla rodzin, które nie posiadają oszczędności, ale wychowują dzieci i spłacają kredyt będzie to na pewno bardzo dobre zabezpieczenie. Polisa na życie daje też możliwość zadbania nie tylko o dobro naszej rodziny, ale i własne.

 

Ubezpieczenie na życie rodzaje

 

Ubezpieczenie na życie rozumie się zwykle jako formę finansowego zabezpieczenia dla rodziny, gdyby doszło do naszej śmierci. W takim przypadku ubezpieczyciel wypłaci naszym bliskim odszkodowanie zgodne z sumą ubezpieczenia, która została ustalona przy podpisywaniu umowy. W czasie trwania ubezpieczenia sumę tę możemy zarówno zwiększać, jak i zmniejszać.

 

Z kolei osoby, które nie muszą martwić się o zabezpieczenie bytu swoim najbliższym mogą pomyśleć o swojej przyszłości. Taką możliwość daje nam polisa na dożycie, która gwarantuje wypłatę ubezpieczenia nie po naszej śmierci, a po upływie określonego w umowie terminu (np. osiągnięciu przez nas pewnego wieku lub upływie wyznaczonej liczby lat). Niestety jeśli umrzemy przed wyznaczoną w umowie datą nasze składki przepadną. Alternatywnym rozwiązaniem jest polisa mieszana, która łączy w sobie cechy obu wspomnianych polis. Wybierając ubezpieczenie na życie i dożycie możemy mieć pewność, że część naszych oszczędności zostanie przekazana wybranym przez nas osobom.

 

Inne rodzaje ubezpieczeń

 

Bardzo dobrym zabezpieczeniem dla naszego dziecka będzie polisa posagowa, której celem jest zapewnienie mu dobrego startu w dorosłość. Suma ubezpieczenia zostanie wypłacona naszemu potomkowi w momencie osiągnięcia przez niego pełnoletności. Ponadto, jeśli umrzemy przed tym terminem, ubezpieczyciel będzie wypłacał dziecku comiesięczną rentę.

 

Interesujące jest również połączenie funkcji ochronnych z pomnażaniem kapitału, co umożliwi nam polisa inwestycyjna. W przypadku tego ubezpieczenia nasze składki zostają rozdzielone między wspomniane funkcje. Część, którą chcemy zainwestować zostanie ulokowana w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych (UFK), gdzie przeznaczona zostanie na zakup akcji lub obligacji. Dużą zaletą ubezpieczeń na życie z funduszem inwestycyjnym jest to, że są zwolnione z podatku dochodowego i podatku od spadków i darowizn.

 

Zanim podpiszemy umowę z ubezpieczycielem powinniśmy zastanowić się, która z licznych opcji będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i możliwościom.

 

    Kup polisę ochronną

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl