witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Gwarantowane podwyższenie sumy ubezpieczenia - warunki

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdy, kto ma ubezpieczenie lub chce się ubezpieczyć wie, że musi liczyć się z pewnymi kosztami. Na szczęście większość proponowanych przez Towarzystwa ubezpieczeniowe polis jest dostępnych i atrakcyjnych cenowo. Nie trzeba wydawać kroci żeby być ubezpieczonym. Co więcej niektóre Towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują podwyższenie sumy ubezpieczenia

 Suma ubezpieczenia

Zabezpieczenie siebie i swojej rodziny jest najważniejsze, dlatego osoba ubezpieczająca się dba o to, aby suma ubezpieczenia, czyli kwota, jaką dostanie rodzina i najbliżsi po śmierci właściciela polisy była wystarczająco wysoka. Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej warto wiedzieć, czego możemy się spodziewać ze strony ubezpieczyciela.

 

Indeksacja składki

 

Nie wszyscy przy podpisywaniu umowy mogą spotkać się z terminem „indeksacja składki”. Jest to jednak bardzo ważny termin w indywidualnych ubezpieczeniach na życie, ponieważ może znacznie wpłynąć na sumę naszego ubezpieczenia. Indeksacja składki stosowana jest zazwyczaj w polisach długoterminowych w celu zabezpieczenia klienta przed negatywnymi skutkami inflacji.

 

Podwyższenie składki oraz sumy ubezpieczenia pozwala utrzymać realną wartość polisy. Oznacza to, że ubezpieczony nie straci pieniędzy, które zainwestował w ubezpieczenie mimo spadku na rynku.

 

Obowiązek czy przywilej?

 

Przy podpisywaniu umowy każdy ubezpieczający się powinien skonsultować decyzję o indeksacji z przedstawicielem lub agentem ubezpieczeniowym. Nie jest to proces obowiązkowy i każdy może z niego zrezygnować.

 

Może zdarzyć się, że składka wzrośnie na tyle wysoko, że nie będzie nas stać na dalsze jej opłacanie, a tym samym będziemy zmuszeni do rezygnacji z ubezpieczenia. Warto jednak wiedzieć, że o rezygnacji z indeksacji składki musimy powiadomić naszego ubezpieczyciela jak najszybciej. Najlepiej zaraz po zawarciu umowy.

 

 

Samodzielna zmiana sumy ubezpieczenia

 

Każde dobrze dobrane ubezpieczenie powinno mieć możliwość zmiany sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony w trakcie trwania umowy. Może zdarzyć się sytuacja, że z powodów materialnych nie będziemy w stanie spłacać dalej naszej polisy na życie. Możemy wtedy zrezygnować z niektórych polis dodatkowych lub obniżyć sumę ubezpieczenia. Zmniejszy się jednocześnie składka, jaką miesięcznie zobowiązaliśmy się płacić ubezpieczycielowi.

 

Możemy również zwiększyć zakres ubezpieczenia. Na rynku istnieje wiele umów dodatkowych, które łatwo jest dokupić do podstawowego ubezpieczenia na życie. Umowy dodatkowe zwiększają zakres ochrony i możemy liczyć na pieniądze z polisy w wielu sytuacjach, ale musimy wiedzieć, że za każdą z nich zapłacimy dodatkowe pieniądze. Czasem są to niewielkie sumy, dlatego polisy dodatkowe są tak popularne i często kupowane do podstawowego ubezpieczania na życie.

    Porównaj ubezpieczenia online!

Redakcja ubezpieczeniezycia.pl